View Single Post
Eski 02-10-2014, 17:53   #49
loveforlife
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Sayın Ozgursahin,

Kulaktan dolma saçma sapan bilgileri burada paylaşarak insanların can dostlarımız hakkında ön yargıları olmasını sağlamaya çalışmayınız lütfen...

Hayatım boyu hep hayvanlarla içiçe oldum. 3 yıl önce gözümü kaybettiğimde ne ben ne de tedavi sürecimde benimle ilgilenen onlarca hekim (içlerinde sayılı profesörler de var) böyle saçma bir önyargıyla yaklaşmadı. Hastanede kaldığım süreçte gözlerini kaybeden onlarca başka insanla tanıştım, hiçbirinden sizin yorumlarınızı duymadım.

Toxoplazma, Sevgili A_NOMAD'ın da dediği gibi hamilelik döneminde tehlikeli olan bir hastalık. Evinizde baktığınız hayvanlarınız(kedi-köpek) aşılıysa ve çiğ etle beslenmiyorsa risk yoktur zaten. Sizin zihniyetinizle yaklaşırsak kuşlar dahi risklidir. Yenilen et, içilen süt, hatta olur ya hayvanlar geçmiştir üzerinden diye bütün sebze ve meyveler!

Şu an iki kedim var. Aşıları tam, sağlıklı besleniyorlar. Ben tek gözümü kaybettim ama onlar benim ışığım. Diğerini de kaybedeceğimi bilsem bile onlar evlat bana! Her gece ikisiyle beraber yatıyorum. Üçüncü kedim eve dönsün diye gece gündüz dua ediyorum. Bir çocuğum olsaydı, onu da hayvan sevgisi aşılayarak büyütürdüm.Zira hayvanı sevmeyen, insanı hiç sevemez. Sizin iddialarınızın aksine onlar benim ayakta olmamın, hayata bağlanmamın temel sebeplerinden...

Uzaktan hayvan sevene hayvansever diyemiyorum ben...

Size geçmiş olsun. Bence siz hastalığınızla ilgili olarak suçluyu başka yerde arayın yine de...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön