View Single Post
Eski 29-09-2014, 10:26   #82
litoriachloris
Ağaç Dostu

litoriachloris's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Ne kadar şahane bir sayfa açılmış, çalışmalarınız için tebrik ederim Sayın Litoriachloris. İlgiyle takip edeceğim. Yıllardan beri defalarca deneyip yetiştirmeyi bir türlü başaramadığım aporocactusun doğal haline bayıldım doğrusu. Bu yıl ki, aporocactus yetiştirme çabalarımda olumsuz sonuçlandı, yine kök çürüklüğünden kaybettim.
Çok teşekkür ederim sayın sakdag. Sizin gibi tecrübeli bir yetiştiriciden övgü almak çok güzel.

Bu yıl bahar ortasında ana gövdeden ayırıp yetiştirdiğim 10 kadar aporocactus var. Eşime balkonda sarkan bir çiçek saksısı yapmak için sözüm vardı o yüzden ben de aporocactus iyi bir alternatif diye düşündüm. Acer palmatum saksısının dibe diktiğim bitkiler 2-3 ay hiç büyümeden durdular. Genelde tüm kaktüslerin hızla büyüdüğü zamanda büyümemeleri kötüye işaret diye düşündüm. Kimisi buruşup küçüldüler hatta. Ben de artık gözden çıkarmıştım. Haftada 1 Acer için sulama yaptım sadece. Yaz sonunda beklemediğim biçimde atağa kalktılar hızla geliştiler. Sanırım kök gelişimini tamamlamadan büyümüyorlar. Çok havadar gölge ve rüzgarlı bir alandaydılar. Oldukça az sulandılar. Belki bu ip uçları bir daha ki denemenizde size yardımcı olur.

Selamlar...

litoriachloris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön