View Single Post
Eski 17-08-2014, 20:32   #959
limon_agaci
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-05-2008
mart ayında saksıda çimlenen limoncuğumuzu (1. foto) haziran sonunda açık havaya ektik (ekmeden hemen öncesi 2. foto)şu iki ayda yerine adapte olmaya çalıştığından olsa gerek fazla büyümedi, ya da normal belki bana yavaş geliyor bilemiyorum, evin bulunduğu yerden uzak bir yere ektiğimiz için her zaman gidip bakamıyoruz ama yağmurlar sağolsun tutundu gibi, en son geçen hafta fotosunu çekmiştim yeşil rengi bana biraz açık gelmişti, bu hafta da sulamaya gittim rengi biraz koyulaşmış ve bir yaprak daha atmış üstten az biraz daha uzamıştı. vilmorin marka yeşil yapraklı bitlkiler için sıvı gübre almıştım onunla suladım bugün. Bundan sonra da büyümeye devam eder değil mi? yeni fotolarını bir dahaki gidişimde çekip koyabilirim ancak, neler tavsiye edersiniz? teşekkürler.

Ayrıca cinsi nedir bilemiyorum bu başlıktaki diğer limon çimlerine baktım direk yaprak çıkmış; bunda önce yeşil bir çubuk çıktı sonra o çubuğun altından yapraklar büyümeye başladı ki 2. fotoda o çubuk daha rahat görünebilir. - bu arada aynı anda aynı yerden başka bir bitki daha çıkmıştı onunla birlikte bozmadan ektik ama o malesef bugün büyük ölçüde kurumuştu

Eklenen Resimler

limon_agaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön