View Single Post
Eski 16-08-2014, 12:10   #378
xbaron
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-08-2014
aslında bir hafta önce başlıyacaktım foruma uye olamadım aktivasyon kodu bi turlu gelmedi meğer benim dns ayarlarında sorun varmıs bugun olayı cözduk ilk mesajımızda buraya nasıpmıs bikaç tohumda balkona ben dıktım (domates-biber-marul-acur-tere-maydonoz) bunları perlit torf karısımına dıktım cimlendiler üç gün demedi hayret ettım daha öncelerı tarlaya bı cok şey ektım memleketteyken ama bunlar kadar hızlı cıkanını hiç görmemiştim dun kemer altından hisar önü denilen mevkıden kımyasallların bazılarını buldum işin zor kısmı baslıyor benım ıcın bıtanede hassas terazi aldım en ufak değeri 1g ölçüyomus satan kısı ole soyledi şimdi bi karısım hazırlayıp durgun suda deneme yapacam ama terimlere baya yabancıyım gram olarak ayarlama yapsam nederece sonuc alırım ustalarımızdan ve abılerımızden yardım beklıyorum elımde 3-4 tane akvaryumum var 40 lıtrelık balıkları artık 1m akvaryuma alacam onlar boşa cıkacak bu akvaryumlara durgunsu olarak yapmak istiyorum ama ph ve ec metrem yok ph fazla sorun etmıyorum cunku bınamızda arıtma sıstemımız var uv cıhazı dahıl balıklarımda 5-6 ph arasında yasıyolar aylardır yanı suyum 5-6 ph arası geriye ec metre kalıyo onuda en kısa zamanda temın etmeye çalısacam ama ılk ıs karısımı hazırlamak gr olarak nasıl ayarlarız akşama ınsallah resımleri eklerim hepinize bol hasatlar herkese kolay gelsin saygılar

xbaron Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön