View Single Post
Eski 14-08-2014, 08:36   #5055
ermana
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2013
cumartesi ve pazar günü fidanların diplerini çapalama yapmıştım. çapalama yaparken toprağın suya ihtiyacı olduğunu gördüm ancak pazar akşamı dinamoyu hava aldığı için çalıştıramadım. çarşamba akşamı yani dün tekrar bahçeye gidebildim. dinamoyu yaptım su verdim ancak bahçeyi dolaştığımda çapa yaparken bazı fidanlarda kuruyan alt yapraklarını temizlemiştim akşam ise bir çok fidan 3 gün içerisinde tamamen yapraklarının kurumuş olduğunu gördüm. bir kaç fidanda 2 karış boylarında filizleri varken durmuşlardı. son 2 haftada 30-40 cm kadar 2. büyüme evresinde yeni filiz vermişken akşam bunlarında solup büzüşerek yere eğildiklerini gördüm. ancak 2 metreler yakın filiz vermiş çok daha sağlıklı fidanlarda hiç bir sorun yok.sanırım sorunum susuz kalmış olmaları. bu sene bir orta yolunu bulamadık çok yağmurlardan sonra en son 2 hafta önce yağmur yağmıştı. ben hala toprağın altı nemlidir diye düşündüm ancak kontrol etmedim malesef. bir ders daha almış olduk. sanırım bir nem ölçere ihtiyacım olacak.

ermana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön