View Single Post
Eski 08-08-2014, 08:47   #105
ömür-uşak
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
makine ile topladığınızda, doğal olarak saplar ağaçta kalıyor. Topladığınız vişne sapsız ve olgun olunca, suyunun akıp gitmesini nasıl önlüyorsunuz? Ayrıca toptancı vişneleri bu şekilde, sapsız olarak kabul ediyor mu? Videolarda gösterilen makineleri bende gördüm. sapsız olarak toplayıp direkt olarak soğuk suya atarak şoklama prensibi ile çalışıyor yanılmıyorsam. Toptancı ile fiyatların neden böyle olduğunu konuştuğumda "bu piyasayı macarlar ile Polonyalılar belirler" demişti. Adamlar bizim bir haftada topladığımızı bir saatte toplarken, nasıl rekabet ederiz? Herhalde bir makinede ben almalıyım. Fiyatı ne kadar acaba?
Biraz fire veriyoruz.Suyu akıyor.Komüsyoncu 2kg kasa darası yerine 3 kg düşüyor.Başka çare yok.Bazı kasaların altına naylon koydum. Makine yerli kadıoğlu makineden aldım.1550 tl dediler ben izmir ve denizli fuarlarında daha önce görüşmüştüm 1300 tl idi.Öyle görüştük dedim vermek zorunda kaldılar.Benim traktör yağmur efsane 40. Hafif olduğu için kuyruk mili çalışınca ağaç dalı traktörü 3-5 cm geri çekiyor boşluk oluşuyor.Traktör gücü yetrli fakat hafif kaldı.2 ton ağırlığında firenleri sağlam bağımsız kuyruk mili olan traktör ve usta şöför olursa, vişnelerde tam olgunlaşırsa problem yok.

ömür-uşak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön