View Single Post
Eski 17-07-2014, 01:41   #359
yardimcierhan
Ağaç Dostu

yardimcierhan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2014
Aloevera Konusunda Yardım İsteği : )

Öncelikle herkese iyi geceler : )
Gerçekten harika bir site ve harika bir forum. Herkes birbirine inanılmaz yardımcı ve anlayışlı. Fazlasıyla mutlu oldum. Burada kendi ütopyanızı kurmuş gibisiniz. Umarım ben de bu ütopya'ya dahil olabilirim. Size bir sorum var. Aloevera bitkim evin arka balkonundaydı. Orası pek fazla güneş görmediğinden olacaktır ki, solmaya başladı. Ben de hemen ön balkona aldım. Henüz bir hafta geçmeden kendine geldi, uzadı ve sonunda yanından üç yavru bitki çıktı. Denize gittiğim günlerden bir gün güneşte fazlasıyla yandım. Evde silverdin dahi olmadığı için ne yapabilirim diye düşünürken aklıma aloe vera geldi. Tabii ki bilinçsizse elime makası alıp büyük dallarından dört- beş tanesini kestim. Acımı dindirdi evet ama daha sonra okuduğuma göre kesinlikle böyle alınmaması gerekiyormuş. Yani plastik bir bıçakla ucundan biraz kesmek gerekiyormuş. Neyse, kalan dallar da bir sorun görünmüyor. Umarım solmaz... Sonrasında ben o üç yavruyu üç ayrı saksıya diktim. Yerlerini sevdiler sanırım. Henüz bir büyüme yok ama solmadılar da. Tam olarak merak ettiğim şey şu, kestiğim o aloevera kendine gelir mi iyice? Daha sonra yine yavrusu olur mu? Hararetle kestiğim için kendime çok kızdım ancak canımın acısıyla körlükle yaptım diyebilirim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tekrar iyi geceler... Sevgi ve huzurla kalın! : )

yardimcierhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön