View Single Post
Eski 11-07-2014, 01:38   #92
CARDELLİUS34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-06-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi beyyurdlu Mesajı Göster
Sayın CARDELLİUS34, size özel mesajdan orman sarmaşıklarınıza talip oldum ek olarak buradan şunu sormak istedim:

Bahsettiğim köklendirme işlemini nasıl yaptığınızı burada açıklayabilirseniz bana ve merak eden diğer takipçilere yardımcı olmuş olursunuz, bende sarmaşıktan bir dal kesip suda beklettim köklensin diye 3. günü hala bir değişiklik göremiyorum. Süreçten bahsedebilir misiniz?
1;sipr.dll;

Selamlar Sn. beyyurdlu; Mesajınızı cavapladım buradanda tekrar edeyim adresinizi msj, atarsanız hepsini gönderebilirim.Bu sarmaşık türleri çok arsızdır, toprak seçmez,ev içinde yetiştirilmeye pek uygun olmadığını düşünüyorum.Adı üstünde Orman sarmaşığı yinede tercih sizin. Suda köklendirmeye uğraşmanıza hiç gerek yok. Ayrıca 20 **** 25 cm'lik tek dal olmak kaydıyla!!! alttaki yaprakları koparıp üstten 4 **** 5 yaprak bırakarak (sizin şu andaki uygulamanız yanlış, tek dal garanti köklenme demek). doğruca yerine dikebilirsiniz.Alt yaprakları koparırken dikkat etmeniz gereken bir husus'da koparttığınız yaprakların etrafında minik kökçüklere benzer çıkıntılara zarar vermemelisiniz! çünkü oradan köklenmeye başlıyacaklar.Çabuk köklensin istiyorsanız köklendirme hormonu kullanabilirsiniz.Dikeceğiniz yer yarı gölge ve havadar olmalı.dikimden hemen sonra bol su verin ve sonrasında toprağın devamlı hafif nemli kalmasına dikkat edin yaklaşık bir birbuçuk ay sonra köklenmiş olacaklardır.Boyları bir metreyi geçtikten sonra en uç filizleri kopartırsanız yan sürgünler vererek daha gür hale gelecektir. Güle güle büyütün iyi seyirler BİR UYARI ! HEMEN YUKARIDA ARDABORA ADLI SN. ÜYEMİZİN UYARILARINI DİKKATE ALMANIZDA YARAR VAR. BAHÇE DUVARI **** ÇİTLERİ DAHA UYGUN OLACAKTIR.

CARDELLİUS34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön