View Single Post
Eski 09-07-2014, 15:14   #741
resimsel
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BahcedeMutlu Mesajı Göster
Herkese Merhaba,
Forumu iyice okudum, gönderilen resimlere verilen cevapları inceledim ama maalesef başta bahçıvanla, sonra da tarım ilacı satanla mücadele etmek zorunda kaldım. Bahçıvana göre çimlerde mantar yok, çok sulayınca geçecek. İlaç satan yere göre Sportak ve Pilben'e gerek yok (zaten elinde de yok) Spotlight yeter.
40 m2 bahçeye rulo çim serdim yaklaşık 3 ay çok güzel gitti, herkes hayran kaldı ama Haziran ayında gün ortasında dolu yağdıktan sonra çimlerim sararmaya başladı. Çimlerime asla akşam suyu vermedim. En çok sararan yer en çok güneş alan kısım. Bu forumda yazılan ilaçları bulamadım. Şöyle yaptım,
Akşam oksijenli su püskürttüm
2 gün sonra akşam Spotlight püskürttüm
2 gün sonra akşam hümik asit püskürttüm
şimdi 1 hafta geçmesini bekliyorum ama sarılık olan yer daha da sarardı. Acaba bir bilen resimlere bakıp çimlerde mantar mı var, yanma mı var, susuzluk mu var söyleyebilir mi? Her şeyi okusam da teşhisi kendim koyamıyorum. Şimdiden teşekkürler
Sn.BahçedeMutlu,ben hiç ilaç kullanmıyorum sadece yılda iki defa hümik asit sulandırıp veriyorum.
Bana göre sizin çimlerinizin havalandırılmaya ihtiyacı var(oksijen püskürterek değil) Bir tırmık vasıtasıyla ,dipten tırmıklatın çimleri örseleyin ve ardından verdiğiniz sunun iki katını verin zira sanırım(resimlere göre)yeterli su alamıyorlar.saygılarımla.

resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön