View Single Post
Eski 02-07-2014, 11:39   #1729
bestekuruc
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-06-2014
Thumbs down

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bayan orkide Mesajı Göster
Sayın bestekuruc,orkidenizin sapı kuruduysa sapı dipten kesin derim.Üzülmenize gerek yok.Orkidelerin köklerini sık sık kontrol etmeyi unutmayın sakın..!Önemliolan kökleri ve yapraklarıdır.Orkideleriniz güneş almayan aydınlık bir ortamda ise sulamasını bilhassa bu sıcaklarda iyi suyla haftada bir bol sulayın.Akşam serin saatlerde havadar bir ortamda kalmasına dikkat edin lütfen ve yaprakların üzerlerine orkideler nemi sevdikleri için su püskürtün haftada bir **** iki kez yapabilirsiniz.*** kapalı balkonumda 30 adet orkidem var onlara aşığım resmen Neyse size söylediklerimi kendimde uyguladım ve faydasını gördüm.Sizden ricam biraz sabırlı olun doğru bakım uyguladıktan sonra karşılığını alacağınıza eminim size bol çiçekli günler dilerim
Dönüşünüz için teşekkür ederim. Aslında benim de kapalı bir balkonum var cok sıcak oluyor, ancak aydınlık ve direkt güneş ışığı almıyor, bir de orada bakımlarına devam edeyim, akşamları daha serin bir yere çekerim. Orkidelerimin resmini de paylaşıyorum, umarım kapalı balkonumda daha mutlu olurlar.

Peki besin gibi sıvılar kullanmak işe yarar mı?

Eklenen Resimler

bestekuruc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön