View Single Post
Eski 30-06-2014, 08:36   #7250
lusoari
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili A_NOMAD, sen de oğlum gibi söyledin.
Hakan da " anne maşallah derin dondurucuda altı aylık erzak depolamışsın, kıtlık olsa millete yeter" diye takılılr.

Derin dondurucum oldukça büyük. İçine neler koyuyorum bir bilsen. En az koyduğum erzak 5 kg.lık.
Bezelye-barbunya-balaban fasulye onar kilodan fazladır. Bu sene buna vişne de eklendi. Soyulmuş kereviz-enginar da hiç eksik olmaz. Etlerim var, balıklarım var, makarnalık fesleğenlerim her daim bulunur. Daha neler vardır aklımda yok şu an. Kızılcığım vardır, şekerle ovulmuş gül yapraklarım vardır.

Bunlar derin dondurucuda, bir de her sene en az 50 kavanoz domates suyu yaparım.
Bunları da konserve gibi hazırlarım, salçalarım olur, reçellerim olur. Bunlar da raflarda yerlerini alırlar.
Eşe dosta dağıtmak da büyük keyif verir bize. Çocuklar da beraberlerinde getirdikleri arkadaşlarına da hediye verirler.
Geçen sene ayva reçelim çok rağbet gördü. Bu sene de her yer vişne reçeli ile doldu.
Oğuz, bu sene salçalık biber de patlıcan da közleyelim diyor.
Zeytinyağlı biber turşusu da yapacağız, yani raflar yetecek mi bilemiyorum. Bakarsın bir raf daha monte ederiz.

Yani diyeceğim o ki sevgili arkadaşlar, yaz olsun kış olsun eğer ziyaretimize gelirseniz sizi aç bırakmayız, önünüze çıkaracak bi kap yemek bulunur.
Yüzünüzün ve çiçeklerinizin güzelliği, ruhunuzada yansıyor. Sizinle ve Oğuz beyle tanışıp güzel sohbetler etmek eminim benim gibi herkesin hayalidir.
Varsın ikram ettiğiniz bir gıdım kuru ekmek olsun, tadına doyum olunmaz bu güzel insanların içinde, mis kokulu çiçeklerin arasında kuru ekmek ballardan tatlı gelir bizlere.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön