View Single Post
Eski 26-06-2014, 16:56   #29
Nefin Nur
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2011
arkadaşlar

köylüden bahsediliyor ama maalesef genel olarak halkımız tembelleşti, bu yıl kardeşim ve çevremde bir çok genç üniversite sınavına girdi, inanın sadece bir tanesinin hedefi vardı, geri kalanların hepsi öğretmenlik dedi, amaç çocukları eğitmek değil ,amaçları az çalışmak, hatta bir tanesi rehberlik öğretmenliği istiyormuş sanırım onlar derslere girmiyorlarmış çok rahatlarmış...bu tarz insanlar öğretmen olsa kimi nasıl eğitecek?

hatta bir tanıdığımız yıllardır çalışıp birikim yaptı, birikimleriyle iş hanı yaptırıyor, oğlu bu sene liseye başladı ama şimdiden nasıl olsa iş hanından para gelir düşüncesiyle hiç çalışmaya gerek duymuyormuş....

insanlarımız maalesef tvde ki gereksiz programlarla, bilgisayar oyunlarıyla, akıllı telefonlarla garip bir hale geldi,

erkek çocuklar bilgisayar oyunlarıyla kız çocuklar ne giysek derdiyle vakit geçiriyorlar, 18 yaşında bir kardeşim olduğu için bu yaş gruplarını çok inceliyorum ve maalesef içim acıyor,

işyerinde yardımcı alıyorum, lise veya üniversite mezunu işi öğrenmek isteyen ben işten ayrılsam yerimi dolduracak biri olsun diyorum ama ......... çok zor
en basit bir işlemi bile 10 kez tekrarlamam gerekiyor, akılları sadece çay saati gelse de cepten internete girsek, sigara içsek te...

bu konuda o kadar üzgünüm ki anlatmama imkan yok, evet bence de köylü tembel ama sadece köylü değil şehirlide tembel....eğitim sistemi yanlış....

umarım yanlış gözlem yapmışımdır, inşallah sizlerin çevresinde ki gençler pırıl pırıl , idealist, tuttuğunu koparan kişilerdir ve ben bu yazdıklarımdan utanırım...

Nefin Nur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön