View Single Post
Eski 23-06-2014, 14:30   #1176
kelebek çalısı
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omurmar Mesajı Göster
geleneksel begonvil yetişrime hevesimde busefer çığır aştım. İlkbaşta kaşta aradım istediğim renkdeki begonvilleri bulamadım. oradan tarif edildiği üzere kalkan ile kınık arasında yol kenarındaki bir seraya uğrayıp 5 farklı begonvil aldım dün. farklı renklerde ve boyutlarda. Özelliklle istanbuldaki arkadaşlara önereceğim, Delibegonvil diye bir cinsden bahsettiler, çiçekleri ve yaprakların diğerlerine nazaran daha küçük ve sık. Söylenildiği üzere soğuğa karşı daha dayanıklı bir türmüş. Şimdi hepsini farklı yerlelere yerleştirdim. Dilerim daha önceki senelerdeki gibi kurutmam ve büyütmeyi başarırım. Birde söylenildiği üzere budama çok önemliymiş. Bu başlıkta bilgilendirildiği gibi dikkat etmek gerekiyor. kök ve gövde gelişimini sağladıktan sonrasında zaten boya gidecektir
Begonvillerin delisi de akıllısı da bu sayfalarda mevcut. Tüm konu mesajlarını okumanızı öneririm. Buradan begonvillerinizin fotoğraflarını da paylaşmak isterseniz, İstanbul' daki ya da farklı yerlerdeki üyelerle belki de aynı türü yetiştiriyor olabilirsiniz.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön