View Single Post
Eski 29-05-2014, 17:11   #119
münevver48
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili asmalıtepe,çiçekleriniz yerlerini dikilmişler.hadi hayırlısı olsun.sanırım sarmaşıklarınız yukarıya doğru saran değil de yerde kendi halinde saran bir tür gibi geliyor.bende olmadığı için kesin birşey diyemiyeceğim.fakat çevremde sıkça bunun gibi sarmaşığa raslıyorum.bence sarmaşığıda topraktan 20-25 cm.yukarıdan kesmelisiniz.papatyalarınızın boyu kısa olanların dışında uzunların da üç dört yaprak (boğumdan uç almalısınız)yukarıdan koparmalısınız.başka arkadaşlarında önerilerini olursa onlarıda değerlendirirsiniz.doğal sukuletiniz çok güzel.saksıdaki çiçeklerinizde yıldız çiçeği(dahilla)ya benziyor.ebegümecini dikmedinizmi?aslında pek çok yerde doğal kendiliğinden yetişir. biz yemeğini ıspanak gibi kavururuz.çok da güzel tadı vardır. konuyu nereden nerelere getirtik.yakında yemek tarifide veriyormuşum hiç farkına varmadan.neyse konumuza dönelim,maşallah asmalarınıza pek güzel görünüyor. eh artık bol bol sarma yapıyorsunuzdur.bak yine yemek konusuna geldim.eniyisi ben size sevgilerimi göndererek hoşçakalın diyorum.......

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön