View Single Post
Eski 28-05-2014, 16:14   #1271
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Ellerinize sağlık @heyyamola...

Mükemmel bir başlık olmuş. Anlatım zenginliği, bilgi çeşitliliği, samimiyet, resimlerin kullanımı, tevazu ilk aklıma gelenler. Ne zamandır tonla araştırmama rağmen anlayamadığım 'dahliaların bölünmesini' sizin başlıkta anlayabildim. Tohum, fide nasıl olursa bu işe hobi olarak başlamak isteyenlerin ilk okuyacağı yer burası olmalı. Ne ararsan gayet basit şekilde var. Tohum ekimi, şaşırtması, toprağın hazırlanması, fidan dikimi, aşı yapılması, domates kurutulması (kafamda soru işaretlerinde biri de buydu ondan özellikle yazdım) ağaçların bakımı, budanması, çapa makinası (ne kullandığınızı yazarsanız sevinirim, yedi yıldır kullandığınıza göre iyi bir seçim olmalı) bahçe düzenlenmesi, bordör yapımı, domatesi sardırdığınız galvanizli aparat ilk aklıma geliverenler...

Sabahtan beri okuyorum şu an 27. sayfadayım. Aklımdakileri unutmadan yazayım dedim. Üye bahçelerine göz atayım derken özellik olarak kendiminkine yakın yer olsun istediğimde sizin bahçe gözüme çarptı. İyi ki buradan başlamışım, sizinki rakım olarak biraz daha yüksek (1000-1250) olsa da benzer özellikler gösteriyor bahçelerimiz.

Kalan sayfaları okumak için sabırsızlanıyorum. Bu arada bu kadar alkışın yanında minik bir eleştiri; kimi benzer fotoğrafları gereksiz tekrarlamışsınız (bahçede çıkan aynı yabani otu göstermeniz gibi). Sabırla çektiğiniz (örümceğin avını paketlemesi gibi) fotoğraflar gerçekten harika...

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön