View Single Post
Eski 21-05-2014, 07:48   #28
edacan
Ağaçsever

edacan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Sayın Eda Ayaz çiçeklerimi beyenemenize çok sevindim. Küpelilerinizin canlanıp dallanması için uçlarından çimdikleme dedikleri yöntemle uç filizlerini koparırsanız çok çabuk gelişiyorlar. Gerçi ben bunda uygulamadım,kendisi zaten çılgın. Frezyalara gelince ben de evdeki 2-3 senedir edindiğim eski soğanları da ektim ama hiç kıpırdanma yok.Ben de baktım birine öylece duruyorlar.Ben bunları yurt dışından getirttim üstündeki talimatta ekin diyor diye ektim ve sonuç alacak gibiyim.Fakat diğer fresyaları en iyisi siz de ben de olduğu gibi saksılarında bırakalım.Sayın kgursanın dediği gibi eylüle kadar ısınmalarını güneş depolamalarını sağlayalım.Sanırım bunu sağlayabilirsek onlar da eylülden itibaren canlanmaya başlarlar.
dediğiniz küpeli çiçeğinde uçalma yöntemini geç öğrendim sayın Milla.benimkiler artık tomurcuklandı yakında açacak artık uç alma yapılmaz heralde önceden bilseydim yapardım şu anda da böyle upuzun değil daha dallı budaklı olurdu. frezyalar içinde dediğiniz gibi beklemekten başka çare yok sanırım.

Eklenen Resimler

edacan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön