View Single Post
Eski 10-05-2014, 18:18   #4836
ncp1963
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Helot Mesajı Göster
Resimlerle belgelerle cevizlerle ilgili doğruları anlatmaya çalıştığım halde nedense insanlar kendi doğrularının yüzde yüz doğru olduğuna inandıkları , buda hırslı ve kalp kırıcı rekabete dönüştüğü için artık yazmama ve resimlememe kararı aldım.Kırdığım tüm kalplerden de özür dilerim.

sayın helot merhabalar

kızıpta gitmek olmaz. kalın ve bildiklerinizi yazın herkesin doğrusu kendine. hedefe sadece tek yoldan gidilmez, farklı farklı yollardanda hedefe ulaşılır.

sizin yazdıklarınız yanlış değil. arkadaşların yazdıklarıda yabana atılacak bilgiler değil.

bende yazdım dondan zarar görüp normalinden 25 gün kadar geç açan ağaçta meyvada var, erkek çiçekte var, yeni açan dişi çiçekte var. bu şu demek değil bu ağaç geçen yılki kadar meyva verecek!!!!

sizde bende böyle bir iddia içinde değiliz. sadece don sonrası ağaçlar meyva tutabiliyor bunu paylaştık. polenler belki üzerlerindeki az sayıdaki erkek çiçekten belki başka yerden gelip tozlaşmayı tamamlamış meyva oluşmuş beni ilgilendiren kısım bu. gerisini bilim insanları araştırsın bulsun siz paylaşımlarınıza devam edin...

Düzenleyen ncp1963 : 11-05-2014 saat 06:47
ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön