View Single Post
Eski 31-12-2005, 20:56   #9
Cihangir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2005
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dilek
çocuklara belki ağacın önemini anlatırız .ağaçları koruyabiliriz ya hayvanlardan ve insanlardan ağaçları nasıl koruyacağız.bulunduğum yere fidan diktiğim ve diktirdiğim için vicdan azabı duyuyorum.2500 fidanın katili oldum. tüm ağaç severlerin yeni yılını kutluyorum.mutlu yıllar
Çok şaşırdım şimdi... Fidan diken ve diktiren birisi, nasıl fidan katili olur ki ?
Koruyamadığı için mi ? 2500 fidan nasıl korunabilir ki ?

Yıllar önce, köyümüzde tarlamızın bir anlığına (bkz. an & anlık http://www.tdk.org.tr/TDKSOZLUK/SOZB...an&submit1=Ara ) boydan boya fidan dikmiş, hergün sulayıp bir adam boyu büyütmüştük.. Bir sabah tarlaya geldiğimizde, fidanları kırılmış vaziyette yerde bulduk.. Yüzlerce fidandan bir tane bile sağlam kalmamıştı.. Bir traktör tekeri izi vardı boydan boya, bir de hüzün.. Ne yapsaydık ? Dikenli tel çekseydik ne olurdu ki, engelleyebilir miydik bu katliamı ?

İşte bu yüzden, fırsatını buldukca her çocuğa agacların yararlarını, çocukların diliyle anlatmaya çalışıyorum, onların doğayı sevmeleri için elimden geleni yapıyorum.. İşte, bu yüzden agaclar.net var.. İşte, bu yüzden biz varız..

Cihangir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön