View Single Post
Eski 20-04-2014, 20:57   #3000
ziya erkol
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adeu Mesajı Göster
teşekkürler baybar
bende başladılar yumurtaya herhalde dedim devamı gelmeyince merak ettim..organik yumurta tüketmek için girdim bu işe bakalım bekleyelm biraz daha..peki ne yemeleri lazım tam olarak bazı sitelerde hazır yemi önermiyorlar..ben hazır yem ve buğday veriyorum..sadece buğday mı tüketmeliler yoksa?
sadece buğday vermek tavukların yetersiz besin alması demektir tavuk için bahçeniz ot ve böcek yönünden zenginse bu pek sorun olmaz ama en iyisi çok çeşitli beslemektir örneğin buğday,mısır,arpa,yemek artıkları verin böylece daha sağlıklı olurlar (yemek artıkları tuz yönünden zenginse tavuklara zararlı eğer yıkayınca tuzu kaybolan bir besinse yıkayarak verebilirsiniz hazır yemle besleyerek bence boşuna uğraşırsınız verimleri artar belki normal marketlerde satılan yumurtadan pek farkı olmaz eğer yulaf,mısır,arpa,buğday verirseniz cebiniz açısındanda daha karlı çıkarsınız bahçenizde ağaçların altlarını kuytu köşeleri kontrol edin **** daha basiti tavuğa fazla yaklaşmadan gizli takip yaparak yumurtladığı yeri bulabilirsiniz ilk yumurtalar genelde küçük olurlar ve yumurta verimi zamanla artar
NOT:benden tavsiye horoz yakınlardayken tavukları yakalamaya çalışma hiç uyarı falan olmadan gagayı sallıyor

ziya erkol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön