View Single Post
Eski 11-04-2014, 16:42   #8
bebeto016
Ağaç Dostu

bebeto016's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2011
woltran kardeşim;

bizlerde bahsettiğiniz gibi yaklaşık 3 yıldır dikilmesine rağmen armut ve kiraz meyvelerinde dğru düzgün hasat göremedik kiraz yine cok cicek verdiğinde üzerinde meyve kalıyor fakat bahçemde 3-4 çeşit armut ağacı var henüz meyvesini görelimde acaba dogru fidanmı aldık diyemedik. bizde heryıl ; meyve göremeyince yok soguk vurdu, yok yagmur çürüttü, aslan dağa kaçtı dağ bize küstü:-)) gibi çeşitli senaryolarla kendimizi avutuyoduk meğerki bahçemizin misafirleri malı götürüyomuş;

kullanmış oldugunuz ilaç hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. bakla zınnına direk etki ettiğine şahit oldunuzmu? bunun yanında ilaçın fiyatı ne kadar acaba.. bende içeriğini bilmediiğim bi çok ilaç kullandım fakat zararlıya direk etki ettiğine emin değilim. çünkü ağaçlarımda zararı armutta % de 90 kirazlarda ve elmada biraz daha az.. acaba ilaç hakkında kesin eminseniz bende denemek isterim. endosulfan isimli ilaç etkili oldugunu duydum. fakat bu ilaç piyasadan kaldırılmış ve arılara zararlı oldugu söyleniyor.. hiçbiryerde bulamadım.bu ilaç hakkında detaylı tecrübeleriniz bekliyorum.

bebeto016 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön