View Single Post
Eski 09-04-2014, 16:44   #43
bebeto016
Ağaç Dostu

bebeto016's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2011
muda kardeşim kırtasiyeden spiral mavi cilt alıp huni şeklinde kıvırdıktan sonra zımba ile birleştir. daha sonra 1,5 lt lik şaşaları yeterli uzunlukta kesip bu spiral cilt hunileri bu kutulara zımbala sonra ciltlerin üst köşelerini delgeçle delip o deliklerden iple ağaca bağla, içlerinede yeterli miktarda su doldur.

bi arkadaşın tavsiyesiyle ben hala uygulamadım ama mantıklı bi tavsiyesi var.

şaşa suların belirlii bir seviyesinden delik açılırsa yagmurlarda içerisine su dolmaz. bizim burda yagmurlar başladı henüz bahçeye gitmedim fakat eminim şimdi şişelerin içi su dolmuştur..

toplam 20 adet tuzak maliyeti:

20 adet spiral cilt: 6 tl (tekini 30 kuruş)
1,5 litre şaşa su (bimden aldım) : tanesi 45 kuruş 20 tane 9 tl

toplam : 6+9: 15 tl yok eğer ben dışardan şişe toplarım diyosan 6 tl ye mal edebilirsin.

burdan resimlerle mevcut

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bebeto016 Mesajı Göster
askerlerim hazır :-))))

bi resimde koli bandıyla ciltleri pet şişeye birbirine monte ettiklerini görmüştüm ama ben tel zımba ile birleştirdim cokta güzel ve orjinal oldu. ayrıca ciltlerin üst köşelerine delgeçle delik açıp iple agaça bagladım. orjinal bişi oldu.. :-)))

Eklenti 481636

yerlere koydugum leğenlerden en az 5 kat daha etkili.. 20 dk içerisinde hava rüzgarlı olmasına ragmen misafirler gelmeye başladı..

Eklenti 481634

kendim geliştirdigim bir düzenek.. bildigimiz fare tutkalını mavi kartlara boyadım .. bakalım ne kadar etkili olacak .. bahceden dönerken hava kapalıydı zınnı lar pasif duruma düştüklerinden cok test edemedim..

Eklenti 481635

yanlız insan aklı sonradan geliyor.. bahceden dönerken hava kapalıydı mutlaka yagmur yagacak öyle görünüyor.. düşünemedim sonra forumdan bi yerden okudum alttaki pet şişelere uygun yerden delik açsaydım yagmur suları ağzına kadar dolmazdı. cumartesine kadarda bahceye gitmiycem. :-((( umarım bi sıkıntı olmaz. faydasını görürüm.

Eklenti 481637

Eklenti 481632

bebeto016 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön