View Single Post
Eski 26-03-2014, 13:13   #330
tarabyali
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2011
sakayik gülü

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Erengül susuz kalmaya hiç tahammül edemiyor bunu farkettim. Bendekiler torfta duruyor. Saksı ve topraklarını değiştirmek istiyorum, bitkiyi köküne yakın tutup çektiğimde kalıp gibi gelecek biliyorum. köklerdeki torfu tamamiyle temizlememi mi önerirsiniz? çok hassas geliyorlar bana, zarar görsünler istemiyorum.
sayin (hira;1263505) neden bahsettiginiz tam anlayamadim am eger sakayik gülünden bahsediyorsaniz katiyetlen köklerini yikamayim temizliyeyimdiye düsünmeyin yanlis yaparsiniz ciceginiz uzun müdet kendine gelemez bence ciceginiz saksida ise topragini degistirmek istiyorsaniz o saksiyi ciceginize duyurmadan saksiyi disindan diklemesine keseceksiniz cicek tüm olarak toprakta olacagina göre topragini köklere zarar vermeden cok yavas yavas picakla biraz yanlarini alin ve bir numara yani biraz büyük saksiya alin saksi bir numara büyük olduguna göre ciceginizi saksiya yerlestirince yan taraflarindaki olusan boslugu taze toprakla doldurun ve cicenizin pek habari olmadan topragi tazelenmis olur bu benim görüsüm ve yaptigim uygulama uygun görürsünüz uygun görmessiniz karar ****** sizlerin kolay gelsin..

tarabyali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön