View Single Post
Eski 10-03-2014, 15:52   #62
agactoprak
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-01-2014
Merhaba,
Ahmet Bey, sizin de evin yapım aşamalarını görmek isterim. Fotoğrafları eklerseniz çok memnun olurum.

Bizim bağ evi için inşaat işlerini şu anda durdurduk. Malum orada hava soğuk, rakım yüksek. Kendim de İzmir'deyim. Ancak
Havalar ısınınca sıva, tesisat ve dış duvar işlerine başlayacağız. Bu arada tesisat ve elektrik malzemesi, alet edevat için elime ne geçerse topluyor biriktiriyorum. Bu iş çok eğlenceli oluyor. Mesela geçen gün 4.5 TL ye bir "Osmanlı Ocağı" aldım. Bilirsiniz sofrada üzerine sac konulur ve yemek pişmeye devam eder . Kısmet olursa bağ evine onu da götüreceğiz. Her gidişimde bir şeyler taşıyacağız ailecek çoluk çocuk. Bu arada gemici feneri ve gaz lambası da alacağım. Bağ evinin olmazsa olmazı. Güneş enerjili bahçe lambaları var 5-6 TL civarı onlardan da götüreceğiz kısmet olursa.
Bu arada üzüm bağı için çelikleme ile köklendirme yaptırıyorum. Kısa zamanda dikeceğiz. Nisan ortalarında da sürülmüş alanlara nohut ekilecek. Geçen hafta yaylaya kar yağmış haberini aldım. Keşke orada olsaydık dedik.

Selametle

agactoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön