View Single Post
Eski 28-02-2014, 23:54   #1995
serkaf
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-02-2014
hobi olarak başladığım bu işte artık daha farklı düşünüyorum. herşey bacanağımın bana küçük bir saksı çiçek hediye etmesi ile değişti. 1 ay sonra yapı marketten kendime biber tohumu bakarken bulmuştum. torf ve biber tohumularını alıp çimlendirme işlemine başladım. artık virusu aldığımı hissediyordum. epey bir acemilik süresi boyunca((elimde bulunan 50 e yakın tohumu bir çizme kutusuna ekim yaptım)seyreltme işlemi baya bir sancılı geçti) sağdan soldan okuduklarımla ilerlemeye çalıştım. şu an çiçek açmış 4 tane biber fidem var. arkadaşımın biri bu ilgimi gördükten sonra bana hediye olarak aerogarden seti almış. aerogardenı gördükten sonra nöbetlerim boyunca susuz tarımla ilgili ne bulduysam okudum. hatta şu an yapmak istemediğim mesleğimi bırakıp tarıma yönelmeyi bile ciddi ciddi düşünüyorum (bu arada pratisyen hekimim). bu sistemleri alıp kendi kuramamamın sebebi vakit azlığı . evde hem kendi deneylerimi yapmış oalcağım, hemde deneyim elde etmiş olacağım kendimce. zaten bu sistemi oturtursam evin bir odasına el bile basabilirim. ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

bu arada sitede çok güzel paylaşımlar var. en çok yararlandığım site bu oldu.

Düzenleyen serkaf : 01-03-2014 saat 00:07 Neden: yeni mesaj yazmak istememe(forum kirliliği açısından)
serkaf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön