View Single Post
Eski 28-02-2014, 14:48   #538
isko74
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-02-2014
mümin bey ben hobi olarak başladım üretim için kaloriferli evimde lavabonun oldugu bölümde kapı arkasına asmıstım poşetlerimi oda sıcaklığı 22 26 derece arasındaydı her bir poşetim 10 kg komposttan olusuyor ve 7 poşetim var suanda. (8. poşetimi bir yanlış anlama neticesinde onlardan ayırmıstım şimdi yeniden misel sarar ümidiyle oraya aldım dün akşam) kompostumda 20 kg saman 5 kg ince kavak talaşı (kalın tedarik edemedim bu sefer kalın kullanacağım ama kavak talaşı değil) 1,5 kg kepek ve iki avuç kadar kireç. 1,25 kg kadar misel kullandım. Akvaryum ısıtıcısı meselesi kafamda tam oturmadı garajımın 2 metrekare bir böümünde duvarları straforla kaplayıp 2 mtre yüksekliğine de naylon cekip mini sera gibi birşey yapmayı düşünüyordum. kompost poşetleriyle dolu o kadar bir alanda 10 15 derece normalde olan ısıyı 20 derece yapar diye düşündüm ama kafamda bir proje sadece. bu sepet konusunu benim de çözmem gerek ben soğan cuvalına doldurdum 2 seferde kaynattım 200 lt lik kazanda ama cuvalı yerleştirmek almak epey zor oluyor. siz de benim gibi hobi amaçlı ve ticari olamayn imkanlarla üretiyorsunuz anladıgım kadarıyla. sizinle tecrübelerimizi paylaşmamız gzel olacak inşallah.

isko74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön