View Single Post
Eski 10-02-2014, 22:16   #48
sardunyadervis
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

sardunyadervis's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fattoss Mesajı Göster
Merhabalar, uzun zamandır üye olmak istiyordum ancak derslerdi, sınavlardı derken bugüne kadar üye olmak nasip olmadı. Sormak istediğim birkaç soru var, umarım sorularım cevap bulur.

Bitki sevdam uğruna ne çiçekler rahmetli oldu. evde 30'u aşkın çeşit var ve açıkçası nasıl bakılır, yetiştirirken nelere dikkat edilir bilmiyoruz. Suyunu, gübresini döküp bırakıyoruz. Neyse, konuyu fazla dağıtmadan sorularıma geçeyim, daha çok konuşacak zamanımız olur inşallah.

1- Şu menekşemizin türü nedir ve neden kokmuyor? 1 sene içerisinde 3 menekşe aldım; sadece bir tanesi kokuyordu o da yolculuğa dayanamadı.

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim
Ayrıca, çiçeklerinde sararmalar oldu. Birkaç tanesini kopardım ama umarım zarar vermemişimdir.

2- Şu çiçeğin türü nedir? -menekşe dışında oldu ama hazır yazmışken çıksın aradan. -
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Acelem olduğu için yazdıklarımın üzerinden geçemeyeceğim. Bir hatam olmuşsa affola. Şimdiden çok teşekkür ediyorum, iyi akşamlar.
Menekşenizin turu isimsiz bir tur olabilir güzelmiş forumda nasıl sulanır nasıl besin verilir yazıyor diğer çiçeği ben bilmiyorum

sardunyadervis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön