View Single Post
Eski 03-02-2014, 21:15   #143
asayra44
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musk Mesajı Göster
Resim çok küçük. Büyük ihtimalle eski yaprağın sap vs. kalıntısıdır o küflenen kısım. Çok onemli değil.
Ancak yerinden erken çıkarmışsınız. Sizin de gördüğünüz gibi daha hiç köklenme olmamış. Bunun için söyle 2-3 ay geçmesi gerekir. O küçük sürgünler uzayacak 7-8 yaprak yapacak. Koyduğnuz pet içinde köklenme olunca zaten görürsünüz. Yerinden oynatmadan sökmeden sabırla bekleyiniz.
Kökleri gördükten sonrada ozenle toprağıyla dağıtmadan saksılara aktarmak gerekir.

Not: üst mesajımda verdiğim fotodakiler 2 aralıkta dikilmişti oldukça yapraklar büyüdü, daha en az 2 ay bekleyecek.

Merhaba; Ben sizin gibi büyük şişeye yapmamıştım gereken şartları üstünü kapatmayı falanda yapamamıştım üstünü bir poşetle kapattım birde çok ufak bir şişeye birbirine çok yakın dikmiştim fakat çıkarmamın sebebi şu oldu o şekilde olmayacağını düşündüm ve hemen bir saksıya diktim güzelce ve onu sevgimle besledim

Size aslında çok minnettarım sayenizde sıfır bilgimle kırılan dalı kurtardım ve şuanda çok iyi gelişiyor diğerleri de sanırım sabırla beklersem sürgün verecek.Çok teşekkürler size borçluyum ikinci Atatürkümü

Buda miniğimin resmi

ve diğerleri ile beraber

asayra44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön