View Single Post
Eski 24-01-2014, 08:38   #15
Ozlem A
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Hindistancevizi yağı kullanan varmı arkadaşlar? Geçen gün Tülin Şahin'in programında
inanılmaz methettiler bende dün bir şişe aldım, losyon yerine kullanmak için ama bu televizyonda
gördüğümden daha farklı, tv'deki beyaz ve losyonumsuydu ama bendeki baya baya bebe yağı gibi? anlamadım..
Hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında sıvı halde ve şeffaf görünümlü iken, düşük sıcaklıkta ve buzdolabında kısa sürede katılaşarak opak beyaz bir renk alıyor. Aldığınız hindistan cevizi yağının 'virgin coconut oil' olması durumunda bu söylediklerim geçerli, epeyce pahalı bir yağ. Bizde organik ürün satan pazar ve dükkanlarda gördüm sadece. Yurtdışında 0.5 lt kadar organik hindistan cevizi yağını 12 ile 20 sterlin arasında fiyatlarda bulmak mümkün.

Burada ne düzeyde fiyatlar bilmiyorum ama alış fiyatları üzerine üzerine bizdeki ithalat vergisi ve karlar da gelince gerçek ve kaliteli bir hindistan cevizi yağının fiyatı oldukça pahalı olmalı.

Kozmetik faydalarına ek olarak, düzenli kullanıldığında resmileşmemiş birkaç tıbbi araştırmada Alzheimer hastalarında hafıza kaybında ilerlemeyi durdurduğu ve kısmen geri döndürdüğü de gözlemlenmiş.. Merak edenler internetten araştırabilir, ben beslenmebulteni.com sitesinde okumuştum.

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön