View Single Post
Eski 01-07-2007, 19:22   #2
ede1453
Ağaçsever

ede1453's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2007
Çürümenin doğal etkisini bırakmak için kalan ölü kısımlar sonradan birkaç ağaç katılaştırıcı tabaka işlemine tabi tutuldu.

Ağacın her sulanmasında bu oyuk kalıcı bir problem olarak reservuar görevi görüyordu. Eğer ağacın merkezindeki suyun emilmesine (drain) izin verilmezse kalan ölü kısımlar tekrar çürümeye başlayacaktır.

Uzun düz bir matkap ucu kullanarak gövdenin en tabanında, drenaj deliği görevi görerek yağmur ve su toprağa gidebilsin diye bir delik (bu yuvarlak ve karanlık alan resimde görülebilir.) açtım.
6.jpg
Ağaç 2005 temmuzda çok güçlü bir şekilde gelişmişti. Risk gördüğüm için uzun gövdelerin veya köklerin çoğunu tekrar kırptım.

Sonuç olarak gelişme 2005 ağustosundaki -sadece bir yıl sonra- şekillendirmeden sonra burada görünüyor.
7.jpg
Mart 2006. Sadece 18 ay sonra kurtbağrının saksısını Erin Çömlekçilik tarafından verilen toprak çömlekle değiştirdim.

Ağaç çılgınca köklenmişti ve tahta kutusundaki kök bağları büyümüştü.!

Sonraki birkaç yıl dal yapısının gelişmesine devam edilerek harcanacaktır.

Ağacın yüksekliği.: 15 inch / 37 cm
8.jpg
Ağustos 2006: Sadece 5 ay sonra ağaç hızla gelişti. Having allowed the Spring flush of growth grow freely, the foliage was pruned repeatedly from midsummer onwards to increase its density.
10.jpg

Bonzainin boyutlarının daha iyi bir göstergesi olması için benim oğlum ağacın yanında resimlenmiştir.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 9.jpg (11.0 KB, 401 views)

Düzenleyen bonsaisever : 20-01-2008 saat 12:57
ede1453 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön