View Single Post
Eski 29-12-2013, 13:41   #1414
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fesleğen Mesajı Göster
Evet sn shenile bildiğimiz bahçe toprağı. Direk ve oldukça güneş alan bir yerde, buna rağmen yapraklarda güneş yanığı yok. Çiçeğin bulunduğu kattaki arkadaş gelip gidip suluyormuş, saksının dibinde sürekli su var.Toprak da dediğiniz gibi bahçe toprağı. Bu kadar olumsuz şartlarda çiçekleri çok güzel ve yaprakları da.Tabi köklerin durumu ne onu bilmiyoruz. Bu şartlarda bu kadar güzel olması enteresan bence... Ve ben sebebini oldukça merak ediyorum.
Saygılarımla...
Merhaba sn.feslegen,
Bence bu tamamen bitkinin ne kadar dayanikli olup olmadigiyla alakali,iki tane mini phalim var ve hikayesini anlatayim dogru mu anlamisim yanlis mi anlamisim karar sizin Ilk mini phal'imi Turkiye IKEA'dan 1 sene once aldim,daldirma teknigiyle kokleri kuruyunca sulamaktan baska yaptigim bir uygulamasi da yoktu,saksisi da degismemisti 2 hafta icinde oldu.Iskocya'daki IKEA'dan aldigim mini phal neredeyse tamamen aynisiydi 2 ay toprak saksi icinde kaldi ama yasamaya devam etti,simdi saksisi degisti ve hala yasam savasi veriyor.Bana kalirsa bunun aciklamasi ikinci orkidemde o guc vardi ve basariyor,ilkiyse zaten celimsiz zayif halkaydi.Fakat siz yine de saksisini degistirin derim cunku benimkinin de kokleri zayiflamisti baya dikkat etmek gerek.
Sevgiler

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön