View Single Post
Eski 15-12-2013, 18:35   #247
korucak
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2013
Sn.Giblim, isterseniz bu konuda biraz geyik ( ya da polemik) yapalım.

Öncelikle, istediğiniz gibi bir ev sahibi olmanız dileği, samimi bir temenni idi.
Diğer taraftan; ben, emeğin değerli olduğuna inanan dinazorlardan birisiyim. Benim ya da çalıştırdıklarımın emeği fark etmez. Hayatım boyunca sahip olduğum hiçbir şeyi bana hediye etmediler. Doğrusu bundan da hiç şikayetçi olmadım. Zaten başka türlüsünü de bilmediğim için " az maliyet, çok yorgunluk" hep uygulayageldiğim bir yöntem olmuştur.
Şimdi 63 yaşımdayım, fotoğraflarını gördüğünüz ev,hayatımın geride kalan 40-50 yılını geçirmeyi planladığım yer. Bu yüzden 3-5 fazla verip, belki de o kadar beğenmeyeceğim hazır yapılmışını almak yerine, her taşını,tahtasını,suyunu,elektriğini bildiğim, harcını çamurunu kardığım,zımparasını, boyasını yaptığım bir ev tercih ettim. İşçi ve usta çalıştırmanın bütün sıkıntı ve zorluklarına rağmen...

Sizi de gayet iyi anladığımı söylemeliyim; hayatın erken dönemlerinde yorulmadan sahip olmak duygusu günümüzde çokça rastladığım bir tercih. Ama, bana inanın; biraz cesaret edip, biryerlerden başlasanız kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Sağlık ve mutlulukla kalın...

korucak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön