View Single Post
Eski 04-12-2013, 16:47   #79
ahmetmelek
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-08-2013
merhaba arkadaşlar bende organik tarımın ülkemizde yapılamıyacağını düşünüyorum tamam bir kişi şehirden köye gider orda kendi yetiştirdiklerini yiyebilir ama herkesde yapamazki bunu ismail bey ben başardım hayalimi diyor inşallah şehirde yaşadığından daha fazla yaşar köyde ismail bey ben mersin homurlu köyünde seracılık yapmaktayım dedem,babam da aynı işi yaptılar onlar açığa salatalık dikerlerdi senede 2 ay mahsul alırlardı yeterdi şimdi biz altı ay salatalık topluyoruz yetmiyor siz diyorsunuz ki seraları kaldırın açığa ekin organik olacakya eski tohumlara dönün kaldıysa ikitane inek beş tane koyun tarladan topladığınızı yiyin hayvanlardan aldığınızı için bu sizin söylediğiniz emekli olduktan sonra ununuzu eleyip eleğinizi astıktan sonra olacak birşeş eğer organik tarım yapmaya kalkışırsak açlıktan ölürüz kanserden değil. ziraat mühendisi sayın korkmaz beyin yazdıklarına katılıyorum . önce bize ilaçları satıyorlar ondan sonra kapı kuleden mallarımızı geri çeviriyorlar daha sonra yine alıyorlar ne oldu çifçimiz o ilaçları vermezmi oldu hayır yine veriyor amaç türk çifçisini kalkındımamak öyle yüz metre beşyüz metre kareyle yetmişaltı milyonu doyuramazsınız böyle olur kışın sadece akdeniz bölgesi ürün yetiştire biliyor onlarda organik tarım yapmaya kalkarsa sizin düşündüğünüz çapta üeünü dışarıdan almak zorunda kalırız gdo lu gdo suzmu bilmem ülke mizde zaten bunları denetleyecek yer varmı onuda bilmiyorum ülkemizde kim ne kadar hangi ürünü ekiyor bilinmiyor araştırılmıyo kim ne ekerse şansa ya osene herkes tarlasına biber ekerse ne olacak devlet bunu bile araştırmıyor ama bunun bir taksimi yapıl sa şu bölge bunnu ekecek bu blge bunu ekecek ne kadar verim gelecek bilinir biz tarlalarımıza yazın solarizasyon yapı yoruz verdiğimiz ilaçlarla topraktaki yararlı ve zararlı maddeleri öldürüyoruz eğer bunu yapmazsak o sene verim alamayız ne organik tarımı yani işin açıkçası ben organik tarıma inanmıyorum.hepinize saygılar selamlar.

ahmetmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön