View Single Post
Eski 26-11-2013, 19:50   #43
bay tömürcek
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi buraktuci Mesajı Göster
Zaten horozun ikisini satacağım siyah hint olanla kırmızı hint kırması olan nakite dönüşecek diğerlerine yem alınacak sadece 4 tavuk ve bir çilli horoz kalacak. Dediğim gibi gurk olunca insana ayrı bir mutluluk geliyo ama bi yandanda onlara bakan anneannem geliyo ben merkezdeyken o bakıyo işi iyice zorlaşır ama olsa çok güzel olur minik minik civcivler çok süper olur . Hadda horozları satınca yerine 2 tavuk daha alayım diyorum sinirleniyo neyse karışmıoyrum onlara dört tavuk ikisininde yumurta ihtiyacanı karşılar zaten bi dedim bi kendisi . Lütfen bana anlatınya birşeyler anlatın sizin yazdıklarınızı okumak çok güzel bi şey
Aslında civciv bakmak okadar kolay ki Onlara yetecek boyutta bi kafes yap veya yaptır. Yemini suyunu civcivlerin ulaşabileceği fakat tavuğun ulaşamayacağı şekilde yer ayarla kafesin içinde oraya koy. Sadece sabahları yemi suyu doldur akşama kadar yetecek şekilde işte bukadar basit. İki ay kafeste bak hiç salma dışarıya kedi köpek kapmasın. Sonra zaten onlar tehlikelerden kaçacak olgunluğa ulaşmış olacaklar. Ondan sonra yavaş yavaş mısır buğday arpa yemeye başlıyorlar bundan sonrasını kendileri hallediyolar zaten

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön