View Single Post
Eski 22-11-2013, 23:15   #20
Ginseng
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ellisa Mesajı Göster
Merhaba Ginseng ,
Açıklayıcı çoook güzel bugday çimi üzerinde tecrübenizi yazmıssınız .
bugday yetişdirme videoları bir okadar kaliteli ve ustaca ugraşanlardan izledik çok begendim ellerinize saglık ..
yorumları eklediginiz için teşekür ederim ..
çim makinasında nar sıkmayı bende deneyecegim : ) katı meyva sıkma makinasında olmuyor..
Dediginiz gibi bugday çimlenme başarılı olursa, benim yapdıgım gibi bir küçük kasada günlük çim sıkmasına yetmeyecekdir ..sanırım bundan sonra evimizin içinde çim kasaları köşemiz bulunacak )

saygılarımla
ellisa
Çok güzel gözüküyor buğdaylarınız küfsüz ve hızlı büyümeleri dileğiyle
Sanırım benim aldığım buğday da veya oda sıcaklığında sorun oldu. Gerçi 3 defa denedim hep başarısız oldum. Yine de Orgagen Ambarı buğdayına devam edicem. Gözlemlediğim kadarıyla buğdaylar fazla güneş ışığını sevmiyor. Özellikle filizlenme döneminde güneşte tutulmaması gerektiğini okumuştum.

Nar sert olduğu için sıkışma yapıyor. Sıkıcağın kolunu ters çevirerek sıkabilirsiniz.

O videodaki ürünler benimde çok ilgimi çekmişti. Özellikle yetiştirme kabı oldukça pratik. Malesef ülkemizde yok ama gümrüğe takılmadan satın alınabilir. Sıkıcak ise gümrüğe takılması bir yana fiyatı da yüksek. Ancak daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Mesela Philips marka sıkıcak kullanıyoruz yüksek devirde herşeyi parçalayabiliyor. Ama kullandığı yöntemin (sıkıştırma, ısınma, yüksek devir) gıdanın yararını yoketttiğini düşünüyorum.

Prodyne AB-5 Appetizers-On-Ice Revolving Tray
Prodyne AB-5 Appetizers-On-Ice Revolving Tray : Amazon.com : Kitchen & Dining

Omega 8006 Juicer
Amazon.com: Omega 8006 Juicer (Color: Chrome & Black) Plus Organic Wheatgrass Growing Kit: Combo Includes Omega Juice Machine & Wheat Grass Grow Kit - Kit Includes Trays, Seeds, Soil, Instructions & More.: Kitchen & Dining

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hayaterazisi Mesajı Göster
ne kadar süre dayanıyor buzdolabında ne zaman kadar dayanır?
Fazla bekletmeden mümkünse hemen içilmeli. Ben dondurulmasını bile sağlıklı bulmuyorum.

Ginseng Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön