View Single Post
Eski 13-11-2013, 12:43   #1278
fesleğen
Ağaç Dostu

fesleğen's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2006
Merhaba Sayın praecox sizi görmek çok güzel. Sizi bulmuşken benim de size sormak istediğim sorular var. 5 tane phal. ve 2 tane de oncidiumum var yaklaşık 4 aydır beraberiz. Bana geldiklerinde çiçekli idiler ama şu an çiçekleri yok.Çiçek saplarını kesmedim phal.ların çünkü sararma falan gibi olumsuz bir şey yoktu.Bir tanesi 6 saplı ve şu an tomurcukları var, saksısı çatlak durumda,değiştireyim diyorum ama korkuyorum sorun çıkarsa diye, sizce değiştirmeli miyim? Diğer 1 tanesinin dalında ufacık bir çıkıntı belirdi,keiki değil sanırım çiçek sapı.Diğerlerinde herhangi bir gelişme yok.Çiçeklenmelerini ve keiki vermelerini çok istiyorum.Haftada 1 daldrma yöntemi ile besinle birlikte suluyorum.Besin olarak çiçekçiden aldığım orkide için özel besini kullanıyorum,sizce ne kullanmalıyım besin olarak? http://www.agaclar.net/forum/orkide/...tm#post1216284 bu adresde sordum ama cevap alamadım. Oncidiumlarımın çiçekleri döküldü,sapları sarardı 3. boğumun 1-2 cm üzerinden kestim ama dibine kadar sarardı, kurudu.Yapraklara zarar verir mi, o sapı ne yapmalıyım? phal.larımla aynı işlemleri uyguluyorum, doğru mu yapıyorum? Oncidiumlarımın saksıları şeffaf değil, öyle olması mı lazım?
Şimdiden teşekkürler...
Saygılarımla...

fesleğen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön