View Single Post
Eski 04-11-2013, 10:48   #93
leventali
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-08-2013
Önemli! Bilgi ve Yardımınıza ihtiyacım var!

Hayırlı günler,

Bugün dikkatimi çeken ve sorun olduğunu düşündüğüm resimleri aşağıda paylaşıyorum.

1. Resim EC-PH ölçümleri, tabloya bakıldığında günlük besin ve su tüketimi mevcut normal olup olmadığını bilemiyorum

2-3-4-5-6. resimler (marul resimleri) birkaç marulda tespit ettiğim şekil bozukluğu. Sanki yaprakları farklı kıvrılıyor ve iki adet marul varmış gibi. Kök resimleri gayet sağlıklı. Bu 5-6 marulda mevcut ve buna doğru bir eğilim var.

Bugün akşam seranın kapısını tam kapatmışım, sanırım terleme olmuş içeride ve marullar üzerine de damlamış. Ama farklı olan marul çeşidine baktığınızda sanki kabarmalar var. Bu bugünden önce de vardı ama bugün bayağı bir hissettiriyor kendini.

Aynı şey diğer cins marullarda da mevcut. Bugün hariç herhangi bir damlama olmamıştı bugüne kadar.

7-8-9. resimler domatesle ilgili.

7 ve 8 . resimlerde kökten yaklaşık 5 cm lik kısmı kahverengi ve bir kaç mm incelmiş. Aslında bu fideleri aldığımda birkaç tanesinde vardı. 9. resimde bu yok örneğin.

Sorular:

1- Sulama kazığı çok mu yakın? Uzaklığı ne olmalı. (08:00-19 :00 arası 45 dakikada 15 dakika sulama yapılıyor. Motor durduğunda drenaj suyu 2 dakika içinde boşalıyor.)

2- Fideleri iplere bağlamadım. Bağlanma zamanı var mıdır ? Sanırım bağlama zamanını erkene almam gerekecek zira perlitin direme gücü yok denecek kadar az.

Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

leventali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön