View Single Post
Eski 03-11-2013, 17:18   #159
turay
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-11-2013
biyolojik mücadele

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Oğuz Alper Mesajı Göster
Sevgili Adalet Hanım;

Benim tavsiyem Biyolojik Mücadeleye biran önce geçmemizin gerekliliği . ağaçlarımızdaki başlıca sorunlarımız Ateş Yanıklığı , Kara Leke gibi Külleme gibi Hastalıklara karşı artık tamamen ruhsatlanmış biyolojik ürünler mevcut bu ürünleri kullandığımız zaman hem sağlıklı ürünler elde ediyoruz hemde ağaçlarınızı tanıyamıyorsunuz o kadar sağlıklı oluyorlarki görmeniz gerek. Ben yaklaşık 4 yıldır Biyolojik Mücadele ile ürünlerimi yetiştiriyorum. Az masraf ve çok ürün elde ediyorum.Ürünlerimi de insanlara göğsümü gere gere satıyorum çünkü mantar ilacı ve böcek ilaçları kullanmıyorum. Bu konuda araştırma yapar iseniz eminim bu söylediklerime sizde katılabilirsiniz. Yalnız bu arada zıraai ilaç bayileri bu duruma pek sıcak bakmıyorlar sebebine gelince her hastalığa ayrı bir ilaç satılıyor ne yazıkki . Bence işlerine gelmiyor bana belki kızacaklar ama bu böyle .
Saygılar
Sayın Oğuz Bey,Ben bir emekliyim hobi olarak 30 ağaç çeşitli meyve, 20 ağaç zeytinim var biyolöjik mücadelede bulunmak istiyorum yardımcı olursanız size minnetkar olurum.şimdiden teşekkürler

turay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön