View Single Post
Eski 09-10-2013, 22:22   #15
gokcegokce
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Doğru sayın Kayahann'ın da söylediği gibi m.kuşu, kanarya yemi ve küçük papağanların yediği çekirdeklerden yiyorlar. Kışın üşütmemeleri için yulaf, yazın arpa verin diyorlar. Dal darı denen uzun saplı birşey var ona da bayılıyorlar. Yalnız fazlası ishal yapıyormuş sebze ve meyveler gibi. Maydonoz hariç marul, havuç, elma falan da yemeliler doğal vitamin açısından. UV lambalarından da yararlandırabilirseniz gelişimlerine fayda sağlar. Pire olmaz kuşlarda yani fazla yaşayamazlar, bit olabilir. Ben sprey fazla kullanmıyorum. Kuşların solunum sistemleri fazla hassas o türlü spreyler zararlı aslında kuşlara. Banyolarını kendileri yapar kuşlar. Kışın üşütmemeli yalnız. Dikkat etmeli, siz ne kadar kurutsanız da olmaz, kurumazlar. Sultan papağanları kepekli kuşlar, çok kepek döküyorlar. Bu nedenle banyo sularına ve içme sularına bir kaç damla elma sirkesi damlatmayı öneriyorlar. Hem tüylerini parlatıyormuş, hem de iç ve dış parazitleri önlüyormuş. Bunlar benim okuduklarım ve deneyimlediklerim, umarım faydalı bulursunuz.

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön