View Single Post
Eski 04-10-2013, 20:20   #503
nevsehirli
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-10-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
,
1- Verimliliğine hiç bir şey söylemiyorum buradan gördüğüm kadarıyla verimli ve kendi kendini tozlayan bir çeşit.

2- 4 yaşında 40 kilo 8 yaşında 150 kg verimin, yeşil kabuklu ceviz olduğunu zar zor ifade ettirdikten sonra anladık, böyle bir ifade şekli yoktur (bu bir aldatmaca)

3- Köklerinin 30 metre derine gitti söylemi ( yahu adama sorarlar ellemi kazdın kepçeyle mi kazdında gördün)

4- Tohumdan ekilenin altay1 altay2 altay3 olacağı ve bunların daha fidanken seçilebileceği seçildiği söylemine inanmıyorum.

Böyle aldatmaca ifadeler kullanan görmediği bir şeyi görmüş gibi anlatan birine itibar etmem mümkün değil, edipte ne bahçe kurarım ne de kalkıp Sivrihisara giderim.
sayın lilium 4 yaşında 25 kilo olarak ifade ediliyor 40 kilo ben duymadım denk gelipte okumadım biraz abartılı olduğunu bende söylüyorum 25 kilo olmasa bile 4 yaşındaki bir fidandan 10 kilo cevizin çıkması yinede yüksek verimli olduğunu gösterir sanırım

kök konusuna gelirsek kazık kök diye bi tabir var her cevizdemi oluyor yoksa bazı cevizlerdemi oluyor bilmiyorum zaaten o kazık kök denen şey dikim aşamasında kırıldığı **** kesildiği zaman bu özellik kayıp oluyor ve ceviz fidanı sürekli sulanmak istiyor diye biliyorum ben

altay 1.2.3 bu konuya gelirsek ben bahcede biraz yetişmiş fidanlarda ayırt edebildim yaprak rengi çok farklı artı ben 30 agustosta gitmiştim yanlış hatırlamıyorsam altay 3 lerde halen çiçek sümbülleri vardı bir karış uzunluğunda ve bilgilerinize dayanarak bişey sormak istiyorum çöğürden dikilen bi ceviz % kaç oranında tür değişimi olur

nevsehirli Çevrimdışı   Başa Dön