View Single Post
Eski 04-10-2013, 09:42   #499
chandler
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nevsehirli Mesajı Göster
sayın chandler bu konu beni ilgilendirmiyor ama dayanamadım cevap yazmak istedim çünkü sorduğunuz soruda bi çarpıklık olduğu kanatindeyim altay ceviz sahipleri 400 fidanlık bahcenin meyveleri çiçekteyken yolunduğunu üç beş ağacın nümune olarak bırakıldığını söylediler sanırım ve bu cevizin özelliğide bu ilk 3 ya da 4 yıl çiçekte koparacan yoksa meyveden dolayı fidan kendini geliştiremiyor şimdi böyle bi durumda meyvesi koparılmış bi bahçenin 400 fidanınız var hani meyveler diye sormak doğrumu ama sizin bilginiz olmaya bilir bu durumdan o zaman bişey söyleyemem ama bildiğiniz halde böyle bişey istiyorsanız haksızlık yaptınızı düşünüyorum ve diğer merak ettiğim bi konuda yayınlkadığınız chandler cevizi bahcenizdeki fidanlar gayet güzel canlı dinamik bakımlı gözüküyorlar acaba diyorum siz o 8 yaşında dediğiniz ceviz dalından 40 kırk kilo cevizi bize göstere bilirmisiniz ben görmek istiyorum ıspatlayın bana ama altay ceviz olsaydı belki 150 kilo olmazdı ama 40 kiloda olmazdı tahminim ortalama o yaşta 60 ya da 70 kilo meyve veriridi söylediğim gibi 40 kilo cevizi görmek istiyorum bir ağactan kabuksuz saygılarımla
1- Ben ağaçta 40 kilo var demiyorum konuyu saptırma!
2-Dikkat ettiysen **** görebiliyorsan eğer fotoğraflardaki cevizlerin hasat zamanı gelmiş, Daha çiçek değil, tabi arasındaki farkı biliyorsan.. Cevizler hasad ediliyor merak etme sana istemediğin kadar fotoğraf koyarım.
3- Ceviz bu kadar değerli iken 25 kg ceviz verecek olan ağacın meyvesi yolunurmu?
4- O tohumları dikip çöğür yapacakken ve 25 TL ye satacakken o cevizler yolunurmu??

Lütfen saçmalamayalım.... Milleti kandırmayalım...

Düzenleyen chandler : 04-10-2013 saat 10:47
chandler Çevrimdışı   Başa Dön