View Single Post
Eski 03-10-2013, 22:57   #496
nevsehirli
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-10-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi chandler Mesajı Göster
Toplam 400 ağacınız var ise yeşil kabuklu 10 ton ceviziniz olması lazım?? Hasat edilmiş cevizler nerde bi görsek?? hadi kabuk soyulunca kalsın 2 ton( daha fazla olması lazımda) nerde odunsu kabuklu cevizler?? bir görsek??
sayın chandler bu konu beni ilgilendirmiyor ama dayanamadım cevap yazmak istedim çünkü sorduğunuz soruda bi çarpıklık olduğu kanatindeyim altay ceviz sahipleri 400 fidanlık bahcenin meyveleri çiçekteyken yolunduğunu üç beş ağacın nümune olarak bırakıldığını söylediler sanırım ve bu cevizin özelliğide bu ilk 3 ya da 4 yıl çiçekte koparacan yoksa meyveden dolayı fidan kendini geliştiremiyor şimdi böyle bi durumda meyvesi koparılmış bi bahçenin 400 fidanınız var hani meyveler diye sormak doğrumu ama sizin bilginiz olmaya bilir bu durumdan o zaman bişey söyleyemem ama bildiğiniz halde böyle bişey istiyorsanız haksızlık yaptınızı düşünüyorum ve diğer merak ettiğim bi konuda yayınlkadığınız chandler cevizi bahcenizdeki fidanlar gayet güzel canlı dinamik bakımlı gözüküyorlar acaba diyorum siz o 8 yaşında dediğiniz ceviz dalından 40 kırk kilo cevizi bize göstere bilirmisiniz ben görmek istiyorum ıspatlayın bana ama altay ceviz olsaydı belki 150 kilo olmazdı ama 40 kiloda olmazdı tahminim ortalama o yaşta 60 ya da 70 kilo meyve veriridi söylediğim gibi 40 kilo cevizi görmek istiyorum bir ağactan kabuksuz saygılarımla

nevsehirli Çevrimdışı   Başa Dön