View Single Post
Eski 01-10-2013, 14:08   #928
orkide01
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cetinakar Mesajı Göster
Arkadaşlar herkese iyi günler diliyorum, ceviz konusunda deneyimli arkadaşlara danışmak istiyorum. Resimdeki tarla, eğimi itibariyle cevize uygun mudur? Tarlanın sınırı üst tarafta gözüken ikinci sırt çizgisinden itibaren aşağıya doğrudur.

- Bakısı kuzeydoğu
- Tarlanın yukarısından bir yerden su çıkıyor. O suyu resimde gözüken çeşmeye alıyorlar.
- Yer Ankara Elmadağ, rakım 1000 metre. Vadide ceviz yetiştiriciliği yapılıyor. Ancak badem ekenler de var ama ürün alan yok.

Bugün yarın kepçe ile profil açtırıp taban suyu ve toprak analizi işlerini halledeceğim.

Arazinin eğimi, bakısı ve cevize uygunluğu konusunda görüşleriniz varsa burada yazarsanız memnun olurum. iyi günler
sayın çetinakar
Daha önce cevizle ilgili sorularınıza mesaj yazmıştım onları baktınızmı bilmiyorum
ama şu andaki fotoğraftaki görüntüye göre bir sıkıntı yok ancak çıplak gözlede bakmakta fayda var.Kesin sonuç toprak tahlili ve su tahlilinden sonra belli olur.Çünki ankarada yer altı sularında tuzluluk açısından problem var,aynı zamanda ph ve kireç içinde budurum geçerli.Bir arkadaşa elmadağda bahçe kurmak için çalışma yapıyoruz cumartesi günü oradaydık bundan sonrada sık sık o bölgeye gideceğim uygun bir zaman olursa sizin tarlanızıda görebiliriz.saygılarımla.

orkide01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön