View Single Post
Eski 26-09-2013, 15:36   #16
M.Fıstık
Ağaçsever

M.Fıstık's Avatar

Giriş Tarihi: 14-06-2013
Red face

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Kendi başınıza yaptığınızda çok zor ve zahmetli, işçiye yaptırdığınızda sinir bozucu sonuçları olabilen ve maliyetli bir iş olan zeytin toplama konusunda pratik bir çözüm bulmak istiyorum bu yıl..

Zeytinliği olup ta, zeytin hasat makinası kullanan hiçbir üye yokmu acaba?
Onların görüş, tecrübe ve tavsiyeleri çok çok önemli..
Yazarlarsa sevinirim..

İnternette birçok bilgi var ama hangisi ideal, hangisi az yorucu, ağaca en az zarar verip maksimum faydayı sağlayan makinalar hangisidir?

Taraklı çırpma makinası mı, silkme makinası mı? Yerliler ne kadar güvenilir?

Örneğin ben bir ilan buldum..gerçekten ithallere göre çok hesaplı..ama karar vermek çok zor:

ZEYTİN TOPLAMA SİLKME MAKİNESİNE SERVET ÖDEMEYİN (ID#340972), fiyat 999,99*TL, konak satın al
sn pria bu işte en ideal gövde sarsıcı makinelerdir bunların sabit debili olmayan bilgisayar sistemli olanları ağaçlara hiç zarar vermez artı çok faydalı oldukları da kanıtlanmıştır. Fakat bu makineler küçük arazilere göre değildir fiyatları genelde yüksek karşılanır. Size önerebileceğim hava ile çalışan el tipi ürünlerdir dediğiniz gibi bunlar diğerlerine oranla daha rahat çalışılabilir aletler. Bu işin içinde olduğum için neredeyse tüm firmaların tüm ürünlerini inceliyorum. Size önerim TÜRDEŞ tarıma bakmanız. Beğendiğiniz ürünlerle ilgili pazarlık yaparken benim ismimi verebilirsiniz rakip firmalarda olsak ta İzmir Fuarında tanıştık ufak ta olsa bir etkisi olacaktır

M.Fıstık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön