Konu: Çim
View Single Post
Eski 03-09-2013, 15:54   #395
Hurci
Ağaçsever

Hurci's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2012
merhaba sayın üstadlar ve arkadaşlar bahçem 25m2 bir kısmını oturma alanı olarak belirledim ve 15m2 bir alanı çimlendiricem bahçemi size kısaca anlatıp yardım ve desteklerinzi bekliyorum. Bahçemde su gideri olmadığından daha önce çim çalışmalarım hüsranla sonuçlandı ve ilkbaharda bahçede belli aralıklarla 5m uzuluğunda 50cm derinliğinde kazarak içinede tabana mıcır üstüne drenaj boruları döşeyip belirlediğim yere toplama kanalı yapıp boruların üstünüde mıcırla kapadım mıcırın üstündeki toprak katmanı malesef kiili toprak ama onun üzerine 2 çuval leonardit atıp onunda üzerine 1,5m3 bahçe toprağı attım ama garanti olması açısından yakın zamanda 1,5m3 daha toprak atıcam. Size sorum buradki problemleri okudum ve başka yerlerdede araştırdım sanırım bu tür toprakalrda en iyi rustik yani akdeniz çimi gelişim gösteriyor vilmorinin bu konuda iyi olduğunu duydum ancak benim bahçem için bu karışım iyimidir içeriklerini bilemiyorum. Eğerki bu anlattıklarıma göre bana bir karışım önerebilirmisiniz hisarönünden onu yaptırayım şimdiden yardım destek ve görüşleriniz için teşekkürler keyifli hobiler. NOT: Bahçe GÜNÜN %70i güneşlidir.

Hurci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön