View Single Post
Eski 03-09-2013, 09:44   #320
dagınsesi
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2013
altay cevizinin soyulmuş hali ve kabuğu

Arkadaşlar, herkese iyi günler ve hasat zamanının yaklaştığı şu günlerde bereketli, kaliteli kazançlar dilerim.

Daha önceki mesajlarımda bahsettiğim Altay cevizi hakkında iki fotoğraf gönderiyorum. Cevizler ağustosun ortasında dalılndan kopartılıp yeşil kabuğundan soyulmuştur. o haliyle fotoğraflanmıştır.

Fotoğrafta soldan ikinci ve sağdan ikinci ceviz marketlerde satılan Şili ve Amerikan cevizleridir. Diğerleri ise Altay cevizi. Ben fotoğraf çektim, net olmayabilir çünkü akşam ışığında çektim. Fikir versin istedim. Ben henüz karar vermedim.

diğer fotoğraf ise kabukları kırıldıktan sonra çekildi. marketteki cevizin kabuğu 1 mm. altay cevizinin ise 1.6 mm. Ancak şunu da sormak istiyorum. Altay cevizi henüz olgunlaşmadan dalından alınıp incelendi, doğal olarak belki karşılaştırmak için hasat ürününü beklemek gerekecektir.

son iki fotoğrafta ise metrede cevizin boyu ölçüldü. (sağdaki altya ceviz meyvesi) Bence en büyük sıkıntı standart meyve tipi ve büyüklüğünü altay cevizde yakalamak zor gibi. iyi günler

Eklenen Resimler

Düzenleyen dagınsesi : 03-09-2013 saat 10:53
dagınsesi Çevrimdışı   Başa Dön