View Single Post
Eski 02-09-2013, 08:22   #35
liberta35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2013
merhaba by falcon nasip olursa bu hafta şelale yapımına başlamayı düşünüyorum . Şimdi benim merak ettiğim bir kaç soru var bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum

bir abimiz demirci ustası , abimin söylemine göre 4 lük köşebenten bir çerçeve otuşturup bunları duvara sağlam bir şekilde monte etmemiz halinde ( köşeye raf şeklinde hayal edebilirsiniz) bunun güvenli olacağını söyledi bu konu benim için çok önemli çünki 2 tane oğlum var biri 11 yaşında diğeri ise 4 yaşında ve ufaklık suyla oynamayı çok seviyor onun açısından bir güvenlik zayıflığı olmasından çok çekiniyordum.

Köşe duvara 40 cm aralıklarla monte edeceğimiz çerçevelerin içini 5cm lik sert strafor ile kapatmayı düşünüyorum bu çerçeveleri duvara monte etmeden önce duvara nasıl bir yalıtım malzemesi kullanabilirim suya karşı dayanıklı olması açısından sonuçta her katta bir küçükde olsa havuzumsu bir su birikimi olucak .

birde bu oluşturduğum çerçevelerin içerisini strafor ile kapatmayı düşündüğümü belirtmiştim , çerçevelerin içine su birikimi sağlayabilmek için etrafına nasıl bir set yapabilirim , en alt kat hariç yalıtım çok önemli olmucağı kanısındayım sonuçta bir alt kata dökülerek gideceği için benim için en önemli nokta en alt havuzun su kaçırmaması için neler yapmalıyım hangi malzemeleri kullanmalıyım bu konuda da bana yardımcı olursanız çok memnun olurum .

aslında kafamda bir dünya bunu nasıl yapmalıyım gibi sorular var ama ben bir başlayıp arkasından yaptıkca bunları öğrenirsem daha iyi olcak sanırım

birde bana telefonumu veririm yardımcı olurum demişsiniz çok teşekkür ederim bu konuda da yüz yüze konuşabilirsek çok memnun olurum saygılar iyi çalışmalar dilerim

liberta35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön