View Single Post
Eski 29-08-2013, 09:32   #306
chandler
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-05-2009
Öncelikle şunu söylemekte fayda var, benim hakkımda atıp tutanlara : Fidancı değilim demedim ama ben bir kişiye forumda fidanı gel benden al deyip reklam yapmadım yapmam. Allah a çok şükür ihtiyacım da yok. O oturduğu yerden konuşan arkadaşlar biz altay cevizini görmek için sivrihisar a da gittik, diğer cevizleri görmek içinde Çin, İspanya, fransa,İtalya, Portekize de gittik. Nerde bir ceviz var derlerse oraya da gideriz. İsteyen istediğini diker, herkesin de rızkı ayrıdır. Ayrıca ben şu anda özel genetik eğitimi almış bir biyolog olarakta konuşuyorum. Apomiks denen şeyde %17-24 arası apomiks tohum elde edilen bir ceviz çeşidi var buda en yüksek oran. Mevzu edilen cevizde böyle birşeyde yok ve söylüyorum size meyve olan ağaçların hepsinin meyvesi farklı!! Ben gerekli verim fotoğraflarını koydum ve Sn lilium da koydu.
Bakın Sütyemez hoca ne yazmış 8 yaşında ağaç kütüğü ile tartsan anca 180 KG gelir.
Ha tekrar söylüyorum orada bir verimli hat var ancak tohumla olmaz!! aşı ile çoğalt sat hiçbirşey söylemem. Buda onun çeşidi deriz tercih eden alır. Ama tohumdan olmaz!!

Saygılar

chandler Çevrimdışı   Başa Dön