View Single Post
Eski 19-08-2013, 12:01   #26
mmanager
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatitoo Mesajı Göster
Aaaa ciddi misiniz İlk fırsatta gideceğim oraya. Hiç haberim yoktu. Çok merak ettim şimdi Evet ya yaylada çocukluk bir başkaydı. Bizim dönemimizde televizyon falan olmazdı yaylada. Sabahtan akşama kadar dağ bayır gezer piknik yapar akşam da yemeğimizi yer yemez yatardık. Annem her gece ballı süt verirdi tadı hala damağımda Annem hafta sonları radyo tiyatrosu dinlerd,i ablamla ben de onunla beraber radyonun başına oturur pür dikkat dinlerdik. Ne büyük keyifti. Halamın kızında bir televizyon vardı. Hafta sonları 8-10 çocuk o eve gider Uçan kaz ve Şeker kız Candy yi izlerdik...Tüm oyunları bilirdik. Yedi kule, yakar top, çelik çomak, saklambaç...Şimdiki çocuklar oyun oynamayı bile bilmiyor yazık ki. Tek dertleri bilgisayar...Şükrediyorum böyle bir çocukluk geçirdiğim için. Belki sizinle de karşılaşmışızdır, kim bilir
Bizim zamanımızda elektrikler bile yoktu bir zamanlar.Çok daha güzeldi o günler dağlarda bayırlarda çayırlarda öyle güzel günler geçerdi ki hiç doyamazdık dağlarda böğürtlen toplardık,topraktan ufak çanak çömlekler yapardık.Şimdi kuzenlerime bakıyorum benden küçüklere yaylaya geliyorlar sabaha kadar ps 3 oynuyorlar.Çok kızıyorum onlara ama kendi çocuklarıma, yiğenlerime ağaç ve toprak sevgisi aşılamaya çalışıyorum .Kızıma özellikle ağaç sularken yardım etmesini istedim mi haç yanımdan ayrılmıyor.Fidan dikmek dalından meyve toplamak çok mutlu ediyor onları.Hepsi de çok seviyor yaylayı özgürce koşup oynayabildikleri için.Şehirdeki araba geldi geçti sıkıntısı yaşanmadığı için... Baharda papatyalar toplanıp taç yapılır mutlaka....Kaynak çeşmeden sular içilir buz gibi...Ben de emekli olup işlere biraz ara vereceğim ve yaylada uzun tatiller yapacağım günleri dört gözle bekliyorum...İnanırmısınız oraya gittiğimizde sessizlik bize tuhaf geliyor...Saygılarımla...

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön