View Single Post
Eski 30-07-2013, 14:50   #3692
ivy
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2009
ev içi selluka

Bu siteden yanlış hatırlamıyorsam 3-4 sene önce selluka tohumu edinmiştim. Adını hatırlayamıyorum ama tekrar teşekkürler. Ev taşıma, bebek derken tohumlar unutuldu gitti. Depoda kalan bir koliyi karıştırırken birden zarfı görünce şimşekler çaktı. Çünkü yeni evimizin deposu acayip rutubetli, küflü bir yer ne yaptıysak çözemedik sorunu. Hatta o kadar ki kışın dışarıda yağmur yokken depoda yağmur yağabiliyor neyse büyük bir hayal kırıklığıyla açtım ki zarfı ne göreyim hiç birşey olmamış tohumlarıma. 1-2 ay sonra toprağa ektim. Edindiğim zaman çok araştırmıştım ekim tekniğini. Zımparalamalar filan hepsini biliyordum ama unutmuşum. Benim survivor tohumların hepsi çimlenmesin mi?
Buraya kadar herşey süper. Şimdi fidelerim sırıkları sardıkça beni de korku sarmaya başladı. Aslen Söke'li olmama rağmen Isparta'da yaşıyorum ve kışın sellukaları nasıl koruyacağım bilmiyorum. Tabii ki bahçeme dikmedim fideleri saksıdalar fakat evin içinde nasıl özgürce sarmaşıcaklar? nasıl büyüyecekler? ev içine sabitlersem yazın dışarıya çıkaramam ki. Nereye tutturmam gerekiyor? bilemiyorum. Ev içinde büyüttüğünüz sellukalardan fotoğraf gönderir misiniz?
Hiç bilemiyorum nasıl olacak. Lütfen yardım edin.

ivy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön