View Single Post
Eski 22-07-2013, 10:20   #2772
smyth
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-07-2013
Merhabalar arkadaşlar mevzuyu biraz ayrıntılı yazacağım için kusura bakmayın. Umarım yardımcı olursunuz. Yıllardır tavuk/horoz besleme sevdam olmasına rağmen çok uzun yıllar tavuk/horoz beslemeye ara vermiştim. Yaklaşık 1-1,5 ay önce kümesimi tamamlayıp bir yaşında olan, sıradan ama çok güzel görünümlü bir köy horuzunu beslemeye başladım müteakiben bir tanıdığım bana tahminen 2-3 aylık bir çift kahverengi ve siyah hint olduğunu zannettiğim (boyunları uzun) civciv getirdi. Bu civcivleri hemen kümese koydum fakat siyah civciv anında horoza saldırdı, horoz ise duruşunu hiç bozmadan tek gaga vuruşuyla onu uzaklaştırdı ve o günden sonra bu 2 civciv horozun tüylerini ve üzerini temizlemeye başladılar ve o horozda bir gurk tavuk gibi civcivleri besledi, kolladı hatta yeni geldiklerinde uzun bir süre kanatlarının altında uyuttu. Bu horoz fıtratı dolayısıyla diğer horozlardan çok fazla öttüğü için bir tanıdığımla yaklaşık 4-5 gün önce takas yaparak yerine tavuk aldım fakat bu koskocaman tavuk siyah civcivden neredeyse her an dayak yiyor, bu konuda bana yardımcı olurmusunuz ne yapmam lazım, her gün yumurtlayan tavuk artık yumurtlamıyorda.

smyth Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön